Rezultati EU prvenstva 2016. Kazan / Rusija

Hrvatska sambo reprezentacija nastupila je na Europskom sambo prvenstvu u Kazanu (Ruska Federacija) od 12. do 16. svibnja, a rezultati su bili fenomenalni - najbolji do sada.

Vođa tima je bio dopredsjednik Hrvatskog sambo saveza Christian Uskoković.

Reprezentaciju su predstavljali:

SPORTSKI SAMBO:

1. Tena Šikić do 56kg

2. Maja Blagojević do 64kg

3. Dominik-Dino Sumpor do 74kg

COMBAT SAMBO:

1. Dejan Gunjavić do 82kg

2. Matija Radielović do 90kg

3. Marko Radielović do 100kg

Na Europskom SAMBO kongresu koji se odvijao dan uoči natjecanja hrvatsku su predstavljali predsjednik Hrvatskog sambo saveza Željko Banić, mag.kin. i tajnik saveza Jadranko Čačić.

U konkurenciji 38 zemalja ostvareni su sljedeći rezultati:

SPORTSKI SAMBO:

Tena Šikić do 56kg BRONCA

Maja Blagojević do 64kg BRONCA

COMBAT SAMBO:

Dejan Gunjavić do 82kg BRONCA

Matija Radielović do 90kg BRONCA

Marko Radielović do 100kg SREBRO

To je do sada najbolji rezultat na Europskom prvenstvu od kada se sambo vježba u Hrvatskoj.

Rezultati i rad Hrvatskog sambo saveza je zapažen i od strane Europske sambo federacije te je na kongresu to i istaknuto i Hrvatskom sambo savezu je dodijeljeno priznanje za razvoj sambo sporta u Europi. Na osnovu takvog rada predsjednik Hrvatskog sambo saveza Željko Banić izabran je na sljedeće funkcije, predsjedatelj komisije za razvoj Europske sambo federacije i član komisije za kontroling Europske sambo federacije.